Content locking (anti-concurrent editing) (8.x-2.4) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Value
id: Nilai

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Action
id: Tindakan

en: Types
id: Jenis-jenis

en: Content type
id: Jenis konten

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Published
id: Dipublikasikan

en: General
id: Umum

en: Verbose
id: Terperinci

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: disable
id: dimatikan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Break lock
id: Lepas kunci

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Published status
id: Status diterbitkan

en: Unlock
id: Membuka

en: Content lock
id: Gembok konten

en: Asc
id: Urutan turun
