Content Moderation Notifications (8.x-3.0-rc1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Author
id: Penulis

en: Subject
id: Judul

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Save
id: Simpan

en: Roles
id: Peran

en: Default language
id: Bahasa bawaan

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Emails
id: Surel

en: Text format
id: Format teks

en: Content moderation
id: Moderasi konten

en: Transitions
id: Transisi
