Content Moderation Notifications (8.x-3.4) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Value
tr: Değer

en: Author
tr: Yazar

en: Subject
tr: Konu

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Email
tr: E-posta

en: Roles
tr: Roller

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Default language
tr: Varsayılan dil

en: Workflow
tr: İş akışı

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Emails
tr: E-postalar

en: Text format
tr: Metin biçimi

en: Content moderation
tr: İçerik denetimi

en: Transitions
tr: Geçişler
