Content Moderation Notifications (8.x-3.5) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Author
de: Autor

en: Subject
de: Betreff

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disable
de: Deaktivieren

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Email
de: E-Mail

en: Roles
de: Rollen

en: Introduction
de: Einführung

en: Email Body
de: E-Mail-Nachrichtentext

en: Notifications
de: Benachrichtigungen

en: Default language
de: Standardsprache

en: Workflow
de: Arbeitsablauf

en: Email Subject
de: Betreff der E-Mail

en: Machine name
de: Systemname

en: Emails
de: E-Mails

en: Notification
de: Benachrichtigung

en: notification
de: Benachrichtigung

en: notifications
de: Benachrichtigungen

en: Content moderation states
de: Status der Inhalts-Moderation

en: Transitions
de: Übergänge

en: Add notification
de: Benachrichtigung hinzufügen

en: Are you sure you want to delete content_moderation_notification %label?
de: Möchten Sie die Inhaltsmoderationsbenachrichtigung %label wirklich löschen?
