Content Synchronization (8.x-1.1) - en to ar translation catalogue (37 entries)

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Logs
ar: سجلات

en: Message
ar: الرسالة

en: No log messages available.
ar: لا توجد رسائل سجل.

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Archive
ar: الأرشيف

en: Upload
ar: رفع

en: User
ar: المستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Active
ar: نشط

en: Custom
ar: مخصص

en: Hostname
ar: اسم المستضيف

en: Filter
ar: انتقاء

en: Location
ar: الموضع

en: Severity
ar: الحدة

en: Count
ar: العدد

en: Referrer
ar: أحال إليه

en: About
ar: حول

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Synchronize
ar: تزامن

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: close
ar: إغلاق

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: The file could not be uploaded.
ar: تعذر رفع الملف.

en: Filter log messages
ar: ترشيح رسائل السجل

en: You must select something to filter by.
ar: يجب أن تختار مرشح.

en: The directory %directory is not writable.
ar: لا يمكن الكتابة في الدليل %directory.

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: Recent log messages
ar: آخر رسائل السجل

en: @source_name to @target_name
ar: @source_name لـ @target_name
