Content Type Dependency (8.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Cancel
it: Annulla

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: Condition
it: Condizione

en: Display message
it: Mostra messaggio

en: About
it: Informazioni
