Content Type Dependency (8.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Message
pt: Mensagem

en: Condition
pt: Condição

en: User Roles
pt: Papéis de Usuário

en: Display message
pt: Exibir mensagem

en: About
pt: Sobre

en: Enable/Disable
pt: Habilitar/Desabilitar

en: Do you want to delete %id?
pt: Você deseja apagar %id?

en: Only do this if you are sure!
pt: Somente faça isso se tiver certeza!
