Contest (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (37 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Author
it: Autore

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: Terms and Conditions
it: Termini e condizioni

en: Terms & Conditions
it: Termini e condizioni

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: View
it: Visualizza

en: n/a
it: n/d

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: Custom
it: Personalizzato

en: Count
it: Numero

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: End Date
it: Data inizio

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: State
it: Stato

en: here
it: qui

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: Other
it: Altro

en: Operation
it: Operazione

en: City
it: Città

en: Birthday
it: Data di nascita

en: Clear
it: Cancella

en: Results
it: Risultati

en: Province
it: Provincia

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Notification
it: Notifica

en: -Select-
it: -Scegliere-
