Contest (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Author
tr: Yazar

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Place
tr: Yer

en: Name
tr: İsim

en: Terms and Conditions
tr: Sözleşme Koşulları

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: View
tr: Görüntüle

en: Email
tr: E-posta

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Host
tr: Sunucu

en: Custom
tr: Özel

en: Count
tr: Sayaç

en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End Date
tr: Bitiş Tarihi

en: Phone
tr: Telefon

en: Address
tr: Adres

en: State
tr: Durum

en: here
tr: buraya

en: Start
tr: Başlangıç

en: End
tr: Bitiş

en: Other
tr: Diğer

en: Operation
tr: İşlem

en: City
tr: Şehir

en: Birthday
tr: Doğum günü

en: Clear
tr: Temizle

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Admin
tr: Yönetim

en: Edit @label
tr: @label düzenle

en: Pick
tr: Seç

en: -Select-
tr: -Seçiniz-
