Contest (8.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Author
id: Penulis

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: Daily
id: Harian

en: Weekly
id: Mingguan

en: Monthly
id: Bulanan

en: Name
id: Nama

en: Terms and Conditions
id: Syarat dan Ketentuan

en: Terms & Conditions
id: Syarat & Ketentuan

en: True
id: Benar

en: False
id: Salah

en: View
id: Lihat

en: n/a
id: t/t

en: Created
id: Dibuat

en: Custom
id: Tersuai

en: Count
id: Jumlah

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: End Date
id: Tanggal Berakhir

en: Phone
id: Telepon

en: Address
id: Alamat

en: State
id: Status

en: here
id: di sini

en: Start
id: Mulai

en: End
id: Teakhir

en: Other
id: Lainnya

en: Operation
id: Operasi

en: City
id: Kota

en: Clear
id: Bersihkan

en: Results
id: Hasil

en: Province
id: Provinsi

en: Language code
id: Kode bahasa

en: About
id: Tentang

en: Admin
id: Administrator

en: -Select-
id: -Pilih-
