Contribute (8.x-1.0-beta6) - en to ar translation catalogue (9 entries)

en: Homepage
ar: الصفحة الأولى

en: Projects
ar: المشاريع

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Core
ar: النواة

en: Configure
ar: ضبط

en: Clear
ar: مسح

en: Source
ar: المصدر

en: and
ar: و
