Copyscape (8.x-4.0) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Actions
de: Aktionen

en: Response
de: Antwort

en: Node ID
de: Beitrags-ID

en: Updated
de: Aktualisiert

en: User
de: Benutzer

en: Created
de: Erstellt

en: Field name
de: Feldname

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: here
de: hier

en: Role
de: Rolle

en: Notice
de: Hinweis

en: Content Settings
de: Content-Einstellungen

en: No results found
de: Keine Suchergebnisse

en: API Username
de: Benutzername

en: Content Type
de: Inhaltstyp

en: About
de: Über

en: The node id.
de: Die ID eines Beitrags.

en: Node id
de: Inhalts-ID

en: API URL
de: API-URL

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.
