Corporate-Blue (8.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (32 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: On
ro: Pornit

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Country
ro: Ţară

en: Image
ro: Imagine

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Footer
ro: Subsol

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Phone
ro: Telefon

en: Desc
ro: Descendent

en: Street
ro: Strada

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: Contact Us
ro: Contactați-ne

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Links related to the active user account
ro: Legături către contul utilizatorului activ

en: Site information links
ro: Legături către informații site

en: Site section links
ro: Legături către secțiuni site
