Corporate-Blue (8.x-1.1) - en to nl translation catalogue (42 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Description
nl: Beschrijving

en: On
nl: Aan

en: Search
nl: Zoeken

en: Country
nl: Land

en: Image
nl: Afbeelding

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Off
nl: Uit

en: Footer
nl: Voet

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Desc
nl: Aflopend

en: Street
nl: Straat

en: City
nl: Plaats

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Short Description
nl: Korte omschrijving

en: Apply
nl: Toepassen

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Search form
nl: Zoekveld

en: Powered by Drupal
nl: Gebouwd met Drupal

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Secondary Menu
nl: Secundaire menu

en: House Number
nl: Huisnummer

en: Footer menu
nl: Footer-menu

en: Asc
nl: Oplopend

en: Twitter Link
nl: Twitter-link

en: Facebook Link
nl: Facebook-link

en: Show Social Icons
nl: Social-iconen tonen

en: Toggle navigation
nl: Navigatie wisselen

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: User account menu
nl: Gebruikersmenu

en: Links related to the active user account
nl: Links gerelateerd aan de actieve gebruikersaccount

en: Site information links
nl: Websitegegevens-links

en: Site section links
nl: Sectielinks van de site

en: Google plus Link
nl: Google plus-link

en: Linkedin Link
nl: Linkedin-link

en: Pinterest Link
nl: Pinterest-link

en: Show/Hide social media links
nl: Toon/verberg sociale media-links

en: RSS Link
nl: RSS-link
