Countdown (8.x-1.9) - en to ro translation catalogue (23 entries)

en: hours
ro: ore

en: days
ro: zile

en: Year
ro: Anul

en: 1 day | @count days
ro[0]: 1 zi
ro[1]: @count zile
ro[2]: @count de zile

en: Month
ro: Lună

en: Day
ro: Zi

en: January
ro: Ianuarie

en: February
ro: Februarie

en: March
ro: Martie

en: April
ro: Aprilie

en: May
ro: Mai

en: June
ro: Iunie

en: July
ro: Iulie

en: September
ro: Septembrie

en: October
ro: Octombrie

en: November
ro: Noiembrie

en: December
ro: Decembrie

en: seconds
ro: secunde

en: Hour
ro: Oră

en: Minute
ro: Minut

en: Seconds
ro: Secunde

en: About
ro: Despre

en: Uses
ro: Foloseşte
