Courier (2.0.0) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Email
it: E-mail

en: Options
it: Opzioni

en: Module
it: Modulo

en: Delete messages
it: Cancella i messaggi

en: Owner
it: Proprietario

en: Recipient
it: Destinatario

en: Channel
it: Canale

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Identity
it: Identità

en: seconds
it: secondi

en: Messages
it: Messaggi

en: Tokens
it: Token

en: Notify user when account is activated
it: Informare l'utente quando l'account è attivato

en: Templates
it: Template

en: Apply
it: Applica

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Channels
it: Canali

en: Account blocked
it: Profilo utente bloccato

en: Send message
it: Invia messaggio

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Maintenance
it: Manutenzione

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: Welcome (new user created by administrator)
it: Benvenuto (nuovo utente creato dall'amministratore)

en: Welcome (awaiting approval)
it: Benvenuto (in attesa di approvazione)

en: Welcome (no approval required)
it: Benvenuto (nessuna approvazione richiesta)

en: Account cancellation confirmation
it: Conferma di eliminazione del profilo utente

en: Account canceled
it: Profilo utente annullato

en: With selection
it: Con la selezione

en: Notify user when password reset
it: Avvisa l'utente quando la password viene reimpostata

en: Broken/Missing
it: Rotto/Mancante
