Courier (8.x-1.0-alpha7) - en to ar translation catalogue (31 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Delete
ar: حذف

en: Subject
ar: الموضوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Options
ar: الخيارات

en: Module
ar: الوحدة

en: Owner
ar: المالك

en: Recipient
ar: المتسلم

en: Identity
ar: هوية

en: Messages
ar: الرسائل

en: Notify user when account is activated
ar: أخبر المستخدم عند تنشيط الحساب

en: Templates
ar: القوالب

en: Apply
ar: تطبيق

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Account blocked
ar: تم حظر الحساب

en: Send message
ar: إرسال رسالة

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Welcome (new user created by administrator)
ar: ترحيب (مستخدم جديد أنشأه مدير)

en: Welcome (awaiting approval)
ar: ترحيب (في انتظار الموافقة)

en: Welcome (no approval required)
ar: ترحيب (موافقة غير مطلوبة)

en: Account cancellation confirmation
ar: تأكيد إلغاء الحساب

en: Account canceled
ar: تم إلغاء الحساب

en: Broken/Missing
ar: معطوب/مفقود
