Course (3.0.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (86 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Status
ar: الحالة

en: Administer
ar: أدر

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Private
ar: خاص

en: Type
ar: النوع

en: Closed
ar: مغلق

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Description
ar: الوصف

en: optional
ar: اختياري

en: required
ar: مطلوب

en: Enabled
ar: مفعل

en: Download
ar: تحميل

en: register
ar: سجل

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Required
ar: ضروري

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Book
ar: الوثيقة

en: Label
ar: التسمية

en: Update
ar: تحديث

en: Open
ar: مفتوح

en: Time
ar: الوقت

en: Access
ar: الوصول

en: View
ar: عرض

en: Manage
ar: تسيير

en: Visible
ar: مرئي

en: Event
ar: الحدث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: User
ar: المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Visibility
ar: الرؤية

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Published
ar: منشور

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Desc
ar: تنازلي

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Appearance
ar: المظهر

en: Order
ar: الترتيب

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Hidden
ar: مخفي

en: Source
ar: المصدر

en: Limit
ar: حد

en: Revert
ar: استرجع

en: Open in new window
ar: افتح في نافذة جديدة

en: Info
ar: معلومات

en: Results
ar: النتائج

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: Failed
ar: فشل

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: Complete
ar: تام

en: Submissions
ar: الإرسالات

en: Analysis
ar: التحليل

en: Apply
ar: تطبيق

en: Welcome message
ar: رسالة الترحيب

en: @type: updated %title.
ar: @type: تم تحديث %title.

en: @type: added %title.
ar: @type: تمت إضافة %title.

en: Restore
ar: استرجاع

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Data
ar: المعطيات

en: Not enabled
ar: غير مُفعّل

en: @type %title has been created.
ar: تم إنشاء ال@type‏ %title.

en: @type %title has been updated.
ar: تم تحديث ال@type‏ %title.

en: Quiz
ar: مسابقة

en: Poll
ar: استطلاع رأي

en: - All -
ar: - الكل -

en: Structure
ar: الهيكلية

en: Revision log message
ar: رسالة سجل المراجعة

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: The time that the current revision was created.
ar: الوقت الذي تم فيه إنشاء المراجعة الحالية.
