Course (3.0.0-alpha4) - en to lt translation catalogue (87 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Previous
lt: Ankstesnis

en: Next
lt: Kitas

en: Save configuration
lt: Išsaugoti konfigūraciją

en: Status
lt: Būsena

en: Administer
lt: Administravimas

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Content
lt: Turinys

en: Username
lt: Nario vardas

en: Private
lt: Privatus

en: Type
lt: Tipas

en: Closed
lt: Uždara

en: Actions
lt: Veiksmai

en: Description
lt: Aprašymas

en: optional
lt: pasirinktinis

en: required
lt: būtinas

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Download
lt: Atsisiųsti

en: Reset
lt: Išvalyti

en: None
lt: Joks

en: Weight
lt: Svoris

en: The configuration options have been saved.
lt: Nustatymai išsaugoti.

en: Required
lt: Privalomas

en: none
lt: joks

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Book
lt: Knyga

en: Label
lt: Etiketė

en: Update
lt: Atnaujinti

en: Open
lt: Atvira

en: Time
lt: Laikas

en: Access
lt: Priėjimas

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Section
lt: Sekcija

en: Manage
lt: Valdyti

en: Visible
lt: Matomas

en: Event
lt: Įvykis

en: Statistics
lt: Statistika

en: User
lt: Narys

en: Created
lt: Sukurta

en: All
lt: Visi

en: Page
lt: Puslapis

en: Visibility
lt: Matomumas

en: Revision ID
lt: Versijos ID

en: Published
lt: Paskelbtas

en: Authored by
lt: Sukūrė

en: Start
lt: Pradžia

en: End
lt: Pabaiga

en: Configuration
lt: Konfigūravimas

en: Appearance
lt: Išvaizda

en: Order
lt: Tvarka

en: Duration
lt: Laikas

en: Expiration date
lt: Galiojimo pabaigos data

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Hidden
lt: Paslėptas

en: Source
lt: Šaltinis

en: Limit
lt: Limitas

en: Revert
lt: Sugrąžinti

en: Open in new window
lt: Atidaryti naujame lange

en: Info
lt: Informacija

en: Results
lt: Rezultatai

en: Completed
lt: Pabaigtas

en: Failed
lt: Nepavyko

en: User name
lt: Nario vardas

en: Complete
lt: Baigta(s)

en: Submissions
lt: Pateikimai

en: Analysis
lt: Analizė

en: Webform
lt: Web forma

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Welcome message
lt: Pasisveikinimo žinutė

en: @type: updated %title.
lt: @type: atnaujintas %title.

en: @type: added %title.
lt: @type: pridėtas %title.

en: Restore
lt: Atstatyti

en: Data
lt: Duomenys

en: Started
lt: Pradėta

en: Not enabled
lt: Neįjungta

en: Conditional
lt: Sąlyginis

en: @type %title has been created.
lt: @type %title sukurtas.

en: @type %title has been updated.
lt: @type %title atnaujinta.

en: Poll
lt: Apklausos

en: Items per page
lt: Vienetų kiekis puslapyje

en: - All -
lt: - Visos -

en: Structure
lt: Struktūra

en: Revision log message
lt: Versijos pakeitimo žinutė

en: Weight for @title
lt: @title svoris

en: Briefly describe the changes you have made.
lt: Trumpai aprašykite ką Jūs pakeitėte.

en: The username of the content author.
lt: Nario vardas kuris sukūrė turinį.
