Course (3.0.0-alpha1) - en to es translation catalogue (88 entries)

en: Title
es: Título

en: Previous
es: Anterior

en: Next
es: Siguiente

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Content
es: Contenido

en: Private
es: Privado

en: Type
es: Tipo

en: Closed
es: Cerrado

en: Actions
es: Acciones

en: Description
es: Descripción

en: optional
es: opcional

en: required
es: necesario

en: Enabled
es: Activado

en: Yes
es: Sí

en: Download
es: Descargar

en: register
es: registrar

en: Edit
es: Editar

en: Reset
es: Restablecer

en: None
es: Ninguno

en: Weight
es: Peso

en: Required
es: Obligatorio

en: Settings
es: Configuración

en: Name
es: Nombre

en: Book
es: Libro

en: Label
es: Etiqueta

en: Save
es: Guardar

en: Update
es: Actualizar

en: Open
es: Abierta

en: Time
es: Hora

en: Access
es: Acceso

en: View
es: Ver

en: Section
es: Sección

en: Manage
es: Administrar

en: Event
es: Evento

en: Statistics
es: Estadísticas

en: User
es: Usuario

en: Created
es: Creado

en: Node
es: Nodo

en: All
es: Todo(s)

en: Page
es: Página

en: Start
es: Comienzo

en: End
es: Final

en: Configuration
es: Configuración

en: Appearance
es: Apariencia

en: Order
es: Pedido

en: Duration
es: Duración

en: Expiration date
es: Fecha de expiración

en: Sort by
es: Ordenar por

en: Hidden
es: Oculto

en: Source
es: Origen

en: Revert
es: Revertir

en: Object
es: Objeto

en: Open in new window
es: Abrir en ventana nueva

en: Results
es: Resultados

en: Completed
es: Completado

en: Failed
es: Falló

en: Complete
es: Completo

en: Submissions
es: Envíos

en: Analysis
es: Análisis

en: Apply
es: Aplicar

en: Welcome message
es: Mensaje de bienvenida

en: Restore
es: Restaurar

en: Offset
es: Desplazamiento

en: Data
es: Datos

en: Reports
es: Informes

en: Started
es: Empezado

en: Not enabled
es: No activado

en: Incomplete
es: Incompleto

en: Credits
es: Créditos

en: Generate
es: Crear

en: In progress
es: En progreso

en: Conditional
es: Condicional

en: Quiz
es: Test

en: Poll
es: Encuesta

en: Items per page
es: Elementos por página

en: - All -
es: - Todo -

en: Release date
es: Fecha de lanzamiento

en: '%title' [node id %nid]
es: '%title' [id del nodo %nid]

en: Structure
es: Estructura

en: Quiz results
es: Resultados del cuestionario

en: Certificate
es: Certificado

en: Object types
es: Tipos de objeto

en: Weight for @title
es: Peso para @title

en: Master
es: Máster

en: Webform results
es: Resultados del formulario

en: Percentage low
es: Porcentaje bajo

en: Percentage high
es: Porcentaje alto
