CRM - Contact Relationship Management (1.0.0-alpha1) - en to lt translation catalogue (79 entries)

en: Home
lt: Pradžia

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Username
lt: Nario vardas

en: Email address
lt: El. pašto adresas

en: Type
lt: Tipas

en: Author
lt: Autorius

en: List
lt: Sąrašas

en: Description
lt: Aprašymas

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Comments
lt: Komentarai

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Reset
lt: Išvalyti

en: - None -
lt: - Joks -

en: Weight
lt: Svoris

en: Help text
lt: Pagalbos tekstas

en: Parent
lt: Tėvinis

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Label
lt: Etiketė

en: Default
lt: Numatytasis

en: Summary
lt: Įžanga

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Notes
lt: Pastabos

en: Updated
lt: Atnaujinta

en: User
lt: Narys

en: Email
lt: El. paštas

en: User ID
lt: Nario ID

en: Contact
lt: Kontaktai

en: Created
lt: Sukurta

en: Include
lt: Įterpti

en: Exclude
lt: Išskirti

en: All
lt: Visi

en: Active
lt: Aktyvus

en: Page
lt: Puslapis

en: Roles
lt: Rolės

en: Location
lt: Vieta

en: Start Date
lt: Pradžios data

en: Phone
lt: Telefonas

en: Address
lt: Adresas

en: State
lt: Etapas

en: email
lt: el. paštas

en: Inactive
lt: Neaktyvus

en: Owner
lt: Savininkas

en: Table
lt: Lentelė

en: Other
lt: Kiti

en: Users
lt: Nariai

en: Last
lt: Paskutinis

en: City
lt: Miestas

en: Phone number
lt: Telefono numeris

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Authored on
lt: Sukūrimo data

en: Source
lt: Šaltinis

en: Display name
lt: Rodomas pavadinimas

en: Create new revision
lt: Sukurti naują versiją

en: First
lt: Pirmas

en: Middle
lt: Vidurinis

en: Negate
lt: Paneigti

en: Changed
lt: Pakeista

en: Relationships
lt: Ryšiai

en: Relationship
lt: Ryšys

en: Default value
lt: Numatytoji reikšmė

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Extension
lt: Plėtinys

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: Emails
lt: El. pašto laiškai

en: Created on
lt: Sukurta

en: Items per page
lt: Vienetų kiekis puslapyje

en: - All -
lt: - Visos -

en: Last »
lt: Paskutinis »

en: Owned by
lt: Savininkas

en: Last saved
lt: Paskutinį kartą išsaugota

en: Not saved yet
lt: Dar neišsaugota

en: The username of the content author.
lt: Nario vardas kuris sukūrė turinį.
