CRM - Contact Relationship Management (1.0.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (70 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Comments
ar: التعليقات

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Weight
ar: الوزن

en: Help text
ar: نص المساعدة

en: Parent
ar: الأب

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Summary
ar: الملخص

en: View
ar: عرض

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Contact
ar: اتصل

en: Created
ar: الإنشاء

en: Exclude
ar: إقصاء

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Page
ar: الصفحة

en: Roles
ar: الأدوار

en: Address
ar: العنوان

en: State
ar: الحالة

en: email
ar: بريد إلكتروني

en: Desc
ar: تنازلي

en: Owner
ar: المالك

en: Table
ar: جدول

en: Other
ar: آخر

en: Users
ar: المستخدمين

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Source
ar: المصدر

en: Display name
ar: اسم العرض

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Negate
ar: نفي

en: Changed
ar: تم التغير

en: Relationships
ar: العلاقات

en: Relationship
ar: العلاقة

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Telephone
ar: هاتف

en: Identifier
ar: المعرف

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Any
ar: أي من

en: Bundle
ar: الحزمة

en: - All -
ar: - الكل -

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Owned by
ar: ملك ل

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
