Cronpub (8.x-1.0-alpha3) - en to da translation catalogue (35 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Actions
da: Handlinger

en: Action
da: Handling

en: Advanced options
da: Avancerede indstillinger

en: Daily
da: Dagligt

en: Weekly
da: Ugentligt

en: Monthly
da: Månedligt

en: Name
da: Navn

en: Default
da: Standard

en: Time
da: Tid

en: View
da: Vis

en: Created
da: Oprettet

en: Published
da: Udgivet

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Upcoming events
da: Kommende begivenheder

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Not installed
da: Ikke installeret

en: Su
da: Sø

en: Mo
da: Ma

en: Tu
da: Ti

en: We
da: On

en: Th
da: To

en: Sa
da: Lø

en: Changed
da: Ændret

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Publish
da: Udgiv

en: Unpublish
da: Træk tilbage

en: About
da: Om

en: Entity type
da: Entity-type

en: Rule
da: Regel

en: Entity id
da: Entity ID

en: Date value
da: Datoværdi

en: Computed date
da: Beregnet dato

en: The computed DateTime object.
da: Det beregnede Datetime-objekt.

en: How many time interval units should be shown in the formatted output.
da: Hvor mange tidsintervalenheder der skal vises i det formatterede output.
