Crop API (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Crop
id: Pangkas

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin

en: Image field
id: Field gambar

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Image style
id: Gaya gambar

en: Third party settings
id: Pengaturan komponen pihak ketiga

en: The time that the current revision was created.
id: Waktu dimana revisi terbaru dibuat.

en: The user ID of the author of the current revision.
id: ID pengguna penulis dari revisi saat ini.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
id: Entri log menjelaskan perubahan dalam revisi ini.
