Crop API (8.x-1.4) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: File
fa: فایل

en: Name
fa: نام

en: View
fa: مشاهده

en: Revision ID
fa: شناسه بازبینی

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Media
fa: رسانه

en: Used in
fa: استفاده شده در

en: Language code
fa: کد زبان

en: Crop
fa: برش

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: Image field
fa: فیلد تصویر

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: Third party settings
fa: تنظیمات ثانویه
