Crossword (8.x-1.0-beta5) - en to ar translation catalogue (26 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Content
ar: المحتوى

en: Author
ar: المؤلف

en: File
ar: ملف

en: Image
ar: الصورة

en: Label
ar: التسمية

en: Display
ar: العرض

en: Original image
ar: الصورة الأصلية

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Details
ar: التفاصيل

en: Show
ar: عرض

en: Link to content
ar: رابط المحتوى

en: Clear
ar: مسح

en: Undo
ar: تراجع

en: Buttons
ar: الأزرار

en: Reference
ar: مرجع

en: File settings
ar: إعدادات الملفات

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Redo
ar: إعادة

en: Errors
ar: اخطاء

en: Files displayed by default
ar: الملفات المعروضة بشكل افتراضي

en: Upload destination
ar: وجهة الرفع

en: Generic file
ar: ملف عام

en: Image style: @style
ar: نمط الصورة: @style

en: Enable Display field
ar: تفعيل حقل العرض

en: Enable Description field
ar: تفعيل حقل الوصف
