Crownpeak Autofix (1.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Center
it: Centro

en: Settings
it: Impostazioni

en: Help
it: Aiuto

en: Top
it: In cima

en: Small
it: Piccolo

en: Display
it: Visualizzazione

en: Block
it: Blocco

en: Bottom
it: In fondo

en: Roles
it: Ruoli

en: Medium
it: Medio

en: Square
it: Quadrato

en: Show
it: Mostra

en: Arabic
it: Arabo

en: English
it: Inglese

en: French
it: Francese

en: Italian
it: Italiano

en: Spanish
it: Spagnolo

en: Japanese
it: Giapponese

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: People
it: Persone

en: Hide
it: Nascondi

en: Dutch
it: Olandese

en: German
it: Tedesco

en: Hebrew
it: Ebraico

en: Russian
it: Russo

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa

en: Round
it: Arrotonda

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Specificare le pagine usando i rispettivi percorsi. Inserire un percorso per riga. Usare '*' come carattere jolly. Alcuni percorsi di esempio possono essere %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per i blog personali. %front è la prima pagina.

en: Every page except the listed pages
it: Tutte le pagine eccetto quelle selezionate

en: The listed pages only
it: Solo le pagine selezionate

en: Add to the selected roles only
it: Abilita solo per i ruoli selezionati

en: Add to every role except the selected ones
it: Abilita per tutti i ruoli eccetto quelli selezionati
