Crownpeak Autofix (1.0.0-alpha4) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Center
id: Tengah

en: Settings
id: Pengaturan

en: Preview
id: Pratinjau

en: Help
id: Bantuan

en: Top
id: Atas

en: Small
id: Kecil

en: Display
id: Tampilan

en: Block
id: Blok

en: Bottom
id: Dasar

en: Roles
id: Peran

en: Medium
id: Sedang

en: Square
id: Kotak

en: Show
id: Tampilkan

en: English
id: Bahasa Inggris

en: Spanish
id: Bahasa Spanyol

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: People
id: Orang

en: Hide
id: Sembunyikan

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: Round
id: Pembulatan

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan path-nya. Masukkan satu path per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Contoh path adalah %blog untuk halaman blog dan %blog-wildcard untuk setiap blog pribadi. Halaman depan adalah %front.

en: Every page except the listed pages
id: Semua halaman kecuali halaman yang terdaftar

en: The listed pages only
id: Halaman yang terdaftar saja
