Crypto Distribution (8.x-5.3) - en to uk translation catalogue (61 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: E-mail
uk: Електронна пошта

en: Content
uk: Вміст

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: On
uk: Увімкнено

en: Tags
uk: Теґи

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Help
uk: Довідка

en: Font Size
uk: Розмір шрифту

en: Text Color
uk: Колір тексту

en: Teaser
uk: Анонс

en: Basic Settings
uk: Основні налаштування

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Off
uk: Вимкнено

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Custom
uk: Власний

en: Published
uk: Опубліковано

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Width
uk: Ширина

en: Plain text
uk: Простий текст

en: Link Color
uk: Колір посилання

en: Background color
uk: Колір тла

en: Color
uk: Колір

en: User login
uk: Вхід

en: Button
uk: Кнопка

en: Full
uk: Повністю

en: Token
uk: Замінник

en: Source
uk: Джерело

en: Currency Symbol
uk: Символ валюти

en: News
uk: Новини

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Exchange
uk: Курс обміну

en: Landing page
uk: Цільова сторінка

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Symbol
uk: Символ

en: color
uk: колір

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Ask
uk: Запитати

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Full content
uk: Повний вміст

en: Basic page
uk: Проста сторінка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
uk: <em>Прості сторінки</em> використовуються для розміщення незмінюваного вмісту на кшталт сторінки 'Про нас'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
uk: Теґи використовуються для групування статей зі схожими темами в категорії.

en: Social
uk: Суспільний

en: Headings
uk: Заголовки

en: Twitter Link
uk: Посилання Твітеру

en: Full HTML
uk: Повний HTML

en: Line Height
uk: Висота рядка

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: Basic block
uk: Простий блок

en: A basic block contains a title and a body.
uk: Простий блок складається із заголовка і вмісту.

en: Basic HTML
uk: Простий HTML

en: Restricted HTML
uk: Обмежений HTML
