Chaos Tool Suite (ctools) (8.x-3.12) - en to ru translation catalogue (54 entries)

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Edit
ru: Редактировать

en: None
ru: Нет

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Summary
ru: Сводка

en: Region
ru: Область

en: Options
ru: Настройки

en: Data type
ru: Тип данных

en: Inline
ru: В линию

en: Data Type
ru: Тип данных

en: Order
ru: Порядок

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Revision
ru: Редакция

en: Relationship
ru: Связь

en: Information
ru: Информация

en: Blocks
ru: Блоки

en: Above
ru: Сверху

en: Hide
ru: Скрыть

en: Context
ru: Контекст

en: Pager
ru: Постраничный навигатор

en: Add required context
ru: Добавить требуемый контекст

en: Finish
ru: Готово

en: About
ru: Информация

en: Formatter
ru: Форматер

en: Context type
ru: Тип контекста

en: Chaos tool suite
ru: Набор инструментов Chaos

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: Sort descending
ru: Сортировать по убыванию

en: Sort ascending
ru: Сортировать по возрастанию

en: Add a relationship
ru: Добавление отношений

en: Allow settings
ru: Применить настройки

en: Field formatter
ru: Форматер поля

en: Pager type
ru: Тип постраничного навигатора

en: Display all items
ru: Отображать все элементы

en: Display a specified number of items
ru: Отображать указанное количество элементов

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Third party settings
ru: Сторонние настройки

en: For example, set this to 3 and the first 3 items will not be displayed.
ru: Например, установите это значение равное 3 и первые 3 элемента не будут отображаться.

en: Context assignments
ru: Присвоения контекста

en: Format type machine name
ru: Машинное имя типа форматирования

en: Label setting machine name
ru: Машинное имя для настройки метки

en: Visually Hidden
ru: Визуально скрыт

en: Entity view (@label)
ru: Сущность (@label)
