Chaos Tool Suite (ctools) (8.x-3.13) - en to fa translation catalogue (43 entries)

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Summary
fa: خلاصه

en: Region
fa: ناحیه

en: ID
fa: شناسه

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Data type
fa: نوع داده

en: Inline
fa: درون خطی

en: Order
fa: سفارش

en: Hidden
fa: پنهان

en: Revision
fa: بازبینی

en: Relationship
fa: رابطه

en: Information
fa: اطلاعات

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Above
fa: بالا

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Context
fa: زمینه

en: Pager
fa: صفحه‌بند

en: Finish
fa: پایان

en: About
fa: درباره

en: Chaos tool suite
fa: مجموعه ابزار Chaos

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: Sort descending
fa: مرتب‌سازی نزولی

en: Sort ascending
fa: مرتب‌سازی صعودی

en: Field formatter
fa: قالب دهنده فیلد

en: Display all items
fa: نمایش تمامی آیتم‌ها

en: Display a specified number of items
fa: نمایش تعداد مشخصی از آیتم‌ها

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Third party settings
fa: تنظیمات ثانویه

en: Context assignments
fa: تکالیف زمینه

en: Format type machine name
fa: نام ماشینی قالب‌بندی متن
