Cucumber Core (10.0.1) - en to id translation catalogue (46 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Language
id: Bahasa

en: Action
id: Tindakan

en: Edit
id: Sunting

en: Name
id: Nama

en: True
id: Benar

en: Default
id: Bawaan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Content type
id: Jenis konten

en: All
id: Semua

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Filter
id: Saring

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Widget
id: Piranti

en: State
id: Status

en: Directory
id: Direktori

en: Table
id: Tabel

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Features
id: Fitur

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Apply
id: Terapkan

en: Select
id: Pilih

en: Grid
id: Kotakan

en: Offset
id: Letak

en: Newest first
id: Mulai dari terbaru

en: My content
id: Konten-ku

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Apply filters
id: Terapkan filters

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: All content
id: Semua isi

en: Published status
id: Status diterbitkan

en: No media available.
id: Media tidak tersedia.

en: Asc
id: Urutan turun
