Cucumber Core (10.0.1) - en to nl translation catalogue (55 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Language
nl: Taal

en: Action
nl: Actie

en: Edit
nl: Bewerken

en: Name
nl: Naam

en: True
nl: Waar

en: Default
nl: Standaard

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: All
nl: Alle

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: State
nl: Status

en: Desc
nl: Aflopend

en: Directory
nl: Map

en: Table
nl: Tabel

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Select
nl: Selecteren

en: Grid
nl: Raster

en: Create Content
nl: Inhoud aanmaken

en: Newest first
nl: Nieuwste eerst

en: My content
nl: Mijn inhoud

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Apply filters
nl: Filters toepassen

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: References
nl: Referenties

en: All content
nl: Alle inhoud

en: Published status
nl: Publicatiestatus

en: No media available.
nl: Geen media beschikbaar.

en: Asc
nl: Oplopend

en: Media type
nl: Mediatype

en: Media library
nl: Media-bibliotheek

en: Media name
nl: Medianaam

en: Find and manage media.
nl: Media zoeken en beheren.

en: Name (A-Z)
nl: Naam (A-Z)

en: Name (Z-A)
nl: Naam (Z-A)

en: Edit {{ name }}
nl: {{ name }} bewerken

en: Widget (table)
nl: Widget (tabel)

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
nl: Concept

[ctx: Workflow state label]
en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Delete {{ name }}
nl: {{ name }} verwijderen
