Cucumber Core (10.0.2) - en to ja translation catalogue (63 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Action
ja: アクション

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Name
ja: 名前

en: True
ja: TRUE

en: Default
ja: デフォルト

en: Updated
ja: 更新

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: All
ja: すべて

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Published
ja: 掲載

en: Filter
ja: フィルター

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Media
ja: メディア

en: Widget
ja: ウィジェット

en: State
ja: 状態

en: Desc
ja: 降順

en: Directory
ja: ディレクトリー

en: Table
ja: テーブル

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Token
ja: トークン

en: Features
ja: フィーチャー

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Apply
ja: 適用

en: Select
ja: 選択

en: Grid
ja: グリッド

en: Offset
ja: オフセット

en: Newest first
ja: 新しい順

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Apply filters
ja: フィルターを適用

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: References
ja: 参照

en: All content
ja: すべてのコンテンツ

en: Published status
ja: 掲載ステータス

en: No media available.
ja: 利用可能なメディアがありません。

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Media type
ja: メディアタイプ

en: Media library
ja: メディアライブラリー

en: Media name
ja: メディア名

en: Find and manage media.
ja: メディアを検索し管理します。

en: Name (A-Z)
ja: 名前（昇順）

en: Name (Z-A)
ja: 名前（降順）

en: Edit {{ name }}
ja: {{ name }}を編集

en: Widget (table)
ja: ウィジェット（表）

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ja: 下書き

en: Delete {{ name }}
ja: {{ name }}を削除
