Cucumber Core (10.0.1) - en to cs translation catalogue (45 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Language
cs: Jazyk

en: Action
cs: Akce

en: Edit
cs: Upravit

en: Name
cs: Jméno

en: True
cs: Pravda (True)

en: Default
cs: Výchozí

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: All
cs: Vše

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Filter
cs: Filtr

en: Authored by
cs: Autor

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Media
cs: Média

en: State
cs: Stav

en: Desc
cs: Sestupně

en: Directory
cs: Adresář

en: Table
cs: Tabulka

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Apply
cs: Použít

en: Select
cs: Vybrat

en: Grid
cs: Mřížka

en: Offset
cs: Posun

en: Newest first
cs: Nejnovější první

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: All content
cs: Veškerý obsah

en: Published status
cs: Status zveřejnění

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené
