Currency (8.x-3.4) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Language
it: Lingua

en: Enabled
it: Attivato

en: Currency
it: Valuta

en: Country
it: Paese

en: Weight
it: Peso

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Import
it: Importa

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Configure
it: Configura

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Amount
it: Importo

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: Basic
it: Di base

en: Pattern
it: Modello

en: Testing
it: In fase di test

en: Usage
it: Utilizzo

en: Country code
it: Prefisso internazionale

en: Currency code
it: Codice valuta

en: Currencies
it: Valute

en: Currency Sign
it: Simbolo valuta

en: Formatting
it: Formattazione

en: Locales
it: Lingue

en: Master
it: Principale

en: Plugin ID
it: ID del plugin
