Currency (8.x-3.4) - en to ro translation catalogue (32 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Language
ro: Limba

en: Enabled
ro: Activat

en: Currency
ro: Monedă

en: Country
ro: Ţară

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Configure
ro: Configurează

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Amount
ro: Suma

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârşit

en: Basic
ro: Simplu

en: Pattern
ro: Model

en: Testing
ro: Testare

en: Usage
ro: Utilizare

en: Country code
ro: Cod țară

en: Currency code
ro: Cod monedă

en: Currencies
ro: Valute

en: Formatting
ro: Formatare

en: Locales
ro: Locale

en: Master
ro: Expert

en: Plugin ID
ro: ID-ul plugin-ului
