Currency (8.x-3.4) - en to tr translation catalogue (35 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Language
tr: Dil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Currency
tr: Para birimi

en: Country
tr: Ülke

en: Weight
tr: Ağırlık

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Configure
tr: Yapılandır

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Locale
tr: Yerelleştirme

en: Amount
tr: Miktar

en: Start date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End date
tr: Bitiş tarihi

en: Basic
tr: Temel

en: Pattern
tr: Örüntü

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Testing
tr: Test ediliyor

en: Usage
tr: Kullanım

en: Country code
tr: Ülke kodu

en: Currency code
tr: Döviz kodu

en: Currency Sign
tr: Para birimi sembolü

en: Formatting
tr: Biçimlendirme

en: Locales
tr: Diller

en: Edit @label
tr: @label düzenle

en: Master
tr: Ana (master)
