Custom Field (2.0.2) - en to gl translation catalogue (163 entries)

en: Title
gl: Título

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: E-mail
gl: Correo-e

en: Content
gl: Contido

en: Value
gl: Valor

en: Type
gl: Tipo

en: Remove
gl: Quitar

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: On
gl: Activo

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: File
gl: Ficheiro

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

en: Number
gl: Número

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Weight
gl: Peso

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Help text
gl: Texto de axuda

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Field
gl: Campo

en: Label
gl: Etiqueta

en: True
gl: Verdadeiro

en: False
gl: Falso

en: Default
gl: Predeterminado

en: Small
gl: Pequeno

en: Display
gl: Visualización

en: Add item
gl: Engadir un elemento

en: Text
gl: Texto

en: Open link in new window
gl: Abrir ligazón en nova ventá

en: Date format
gl: Formato de data

en: View arguments
gl: Ver argumentos

en: Off
gl: Desactivado

en: Inline
gl: En liña

en: Custom
gl: Personalizado

en: Filter
gl: Filtro

en: Contains
gl: Contén

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Maximum
gl: Máximo

en: Scale
gl: Escala

en: Medium
gl: Medio

en: Plain text
gl: Texto sen formato

en: Details
gl: Detalles

en: General
gl: Xeral

en: Table
gl: Táboa

en: Color
gl: Cor

en: List type
gl: Tipo de lista

en: Ignore
gl: Ignorar

en: String
gl: Cadea

en: Maximum length
gl: Lonxitude máxima

en: Rows
gl: Filas

en: Integer
gl: Enteiro

en: Template
gl: Modelo

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Size of textfield
gl: Tamaño do campo de texto

en: Hidden
gl: Oculto

en: Key
gl: Clave

en: Replace
gl: Reemplazar

en: Allowed values list
gl: Lista de valores permitidos

en: Minimum height
gl: Altura mínima

en: Minimum width
gl: Anchura mínima

en: Select list
gl: Lista de selección

en: Granularity
gl: Granularidade

en: Map
gl: Mapa

en: characters
gl: caracteres

en: Reference
gl: Referencia

en: Unformatted
gl: Sen formato

en: Allowed file extensions
gl: Extensións de arquivo permitidas

en: Output format
gl: Formato de saída

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: 5 minutes
gl: 5 minutos

en: 10 minutes
gl: 10 minutos

en: 15 minutes
gl: 15 minutos

en: 30 minutes
gl: 30 minutos

en: Above
gl: Enriba

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.
gl: As instruccións a amosar ao usuario debaixo deste campo no formulario de edición.

en: Float
gl: Coma flotante

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Precision
gl: Precisión

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
gl: O número total de díxitos que se almacenan na base de datos, incluiendo os situados a dereita do decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
gl: O número de díxitos á dereita da coma.

en: Decimal marker
gl: Marca de decimal

en: Text area (multiple rows)
gl: Área de texto (varias filas)

en: 1 minute
gl: 1 minuto

en: Maximum upload size
gl: Tamaño máximo de subida

en: Space
gl: Espazo

en: Telephone
gl: Teléfono

en: Field settings
gl: Configuracións do campo

en: Unordered list
gl: Lista non ordenada

en: About
gl: Información

en: File directory
gl: Directorio de arquivos

en: Column
gl: Columna

en: - Select -
gl: - Seleccione -

en: Time ago
gl: Tempo que pasou

en: pixels
gl: píxeles

en: Format settings
gl: Axustes do formato

en: Maximum height
gl: Altura máxima

en: Maximum width
gl: Anchura máxima

en: Autocomplete matching
gl: Concordancia de autocompretar

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Autocomplete
gl: Autocompletar

en: Boolean
gl: Booleano

en: Maximum image resolution
gl: Máxima resolución da imaxe

en: Decimal point
gl: Coma decimal

en: Comma
gl: Coma

en: Numbered list
gl: Lista numerada

en: Fieldset
gl: Conxunto de campos

en: The maximum length of the field in characters.
gl: A lonxitude máxima do campo en carácteres.

en: Machine-readable name
gl: Nome lexíbel pola máquina

en: Date and time
gl: Data e hora

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
gl: Este título emprégase cando o usuario pasa o rato sobre a imaxe.

en: Progress indicator
gl: Indicador de progreso

en: Bar with progress meter
gl: Barra co indicador de progreso

en: Throbber
gl: Pulsador

en: URL to file
gl: URL do ficheiro

en: Alternative text
gl: Texto alternativo

en: This field stores a number in the database as an integer.
gl: Este campo almacena un número na base de datos coma un número enteiro.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
gl: Este campo almacena un número na base de datos nun formato decimal fixo.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
gl: Este campo almacena na base de datos un número en formato de coma flotante.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
gl: O valor mínimo que se debe permitir neste campo. Déixeo baleiro para que non teña un mínimo.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
gl: O valor máximo que se debe permitir neste campo. Déixeo baleiro para que non teña un máximo.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
gl: Defina un texto que se debe antepoñer o valor, como '$ ' ou '&euro; '. Déxea en branco para non antepoñer nada. Separe o singular do plural cunha barra vertical ('libra|libras').

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
gl: Este campo almacena o ID dun arquivo coma un valor de número enteiro.

en: Upload destination
gl: Destino da subida

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
gl: Seleccionar ónde se deben almacenar os arquivos finais. O almacenamento privado de arquivos é notablemente máis gravoso que o de arquivos públicos, pero permite a restricción de acceso os archivos dentro de este campo.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
gl: Subdirectorio opcional dentro do destino de subidas onde se almacenarán os arquivos. Non escriba barras nin o inicio nin o final.

en: Generic file
gl: Arquivo genérico

en: Minimum image resolution
gl: Resolución mínima da imaxe

en: Enable <em>Alt</em> field
gl: Activar campo <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
gl: Activar campo <em>Título</em>

en: Preview image style
gl: Vista previa do estilo de imaxe

en: no preview
gl: sen vista previa

en: The preview image will be shown while editing the content.
gl: A vista previa da imaxe mostraráse o editar o contenido.

en: Date type
gl: Tipo de data

en: Entity ID
gl: ID da entidade

en: Image style
gl: Estilo de imaxe

en: %name: the value may be no less than %min.
gl: %name: el valor non pode ser menor que %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
gl: %name: el valor non pode ser maior que %min.

en: None (original image)
gl: Ningún (imaxe orixinal)

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
gl: Defina unha cadena como sufixo do valor, como «m», «kb/s». Deixe en branco para non utilizar ningunha. Separe o singular e o plural cunha barra vertical («libra|libras»).

en: Thousand marker
gl: Indicador de millares

en: Link image to
gl: Vincular imaxe a

en: View mode
gl: Modo de vista

en: Nothing
gl: Nada

en: Weight for @title
gl: Peso para @title

en: HTML list
gl: Lista HTML

en: Entity reference
gl: Referencia da entidade

en: Apostrophe
gl: Apóstrofe

en: Custom output for TRUE
gl: Personalizar saída para verdadeiro

en: Custom output for FALSE
gl: Personalizar saída para FALSO

en: Type of item to reference
gl: Tipo de artigo a referenciar

en: Reference method
gl: Método de referencia

en: The "@name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
gl: A opción "@name" debe conter un valor válido. Pode deixar o campo de texto baleiro ou introducir unha cadea como "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) ou "50 MB" (megabytes).

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
gl: O tamaño mínimo de imaxe permitido sinálase como ANCHOxALTO (ex. 640x480). Deixar en branco se non hai restricións. Se se carga unha imaxe máis pequena, será rexeitada.

en: Both a height and width value must be specified in the @name field.
gl: Tanto o alto coma o ancho deben especificarse no campo @name.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
gl: O tamaño máximo de imaxe permitido exprésase como ANCHO×ALTO (por exemplo, 640×480). Deixar en branco cando non hai restricións. Se se carga unha imaxe máis grande, cámbiase de tamaño para axustarse ao ancho e alto dados. Cambiar o tamaño das imaxes durante a carga provocará a perda de <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">datos EXIF</a> na imaxe.

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
gl: Comece a escribir o título dun contido para seleccionalo. Tamén pode introducir unha ruta interna como %add-node ou unha URL externa como %url. Introduza %front para enlazar coa páxina principal. Introduza %nolink para amosar só o texto da ligazón. Introduza %button para amosar só o texto da ligazón accesible desde o teclado.
