Custom Field (3.1.5) - en to kk translation catalogue (42 entries)

en: Title
kk: Атауы

en: Prefix
kk: Префикс

en: Suffix
kk: Суффикс

en: Content
kk: Контент

en: Value
kk: Мән

en: Type
kk: Тип

en: Remove
kk: Өшіру

en: Disabled
kk: Сөндірілген

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Yes
kk: Йә

en: No
kk: Жоқ

en: Advanced options
kk: Кеңейтілген параметрлер

en: Date
kk: Датасы

en: Size
kk: Көлем

en: Search
kk: Іздестіру

en: None
kk: Ешқайсысы

en: Number
kk: Саны

en: - None -
kk: Таңдалмаған

en: Weight
kk: Салмағы

en: Link
kk: Сілтеме

en: Image
kk: Сурет

en: Help text
kk: Анықтама

en: Required
kk: Қажетті

en: Settings
kk: Теңшелімдер

en: Name
kk: Аты

en: Field
kk: Өріс

en: Label
kk: Атауы

en: Default
kk: Стандартты

en: Small
kk: Кіші

en: View
kk: Қарау

en: Add item
kk: Элемент қосу

en: Text
kk: Текст

en: Custom
kk: Өзгертпелі

en: Filter
kk: Фильтрле

en: Medium
kk: Орташа

en: Details
kk: Мәліметтер

en: General
kk: Басты

en: Table
kk: Кесте

en: Color
kk: Түс

en: String
kk: Жазба жолы

en: Field settings
kk: Өріс параметрлері

en: Date and time
kk: Дата және уақыт
