Custom Field (3.1.9) - en to kn translation catalogue (93 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: title
kn: ತಲೆಬರಹ

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Suffix
kn: ಅಂತ್ಯದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Advanced options
kn: ಮುಂದುವರೆದ ಶೇಖರಣಾ ಆಯ್ಕೆಗಳು.

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: True
kn: ನಿಜ

en: False
kn: ಅಲ್ಲ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Open
kn: ತೆರೆ

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Length
kn: ಉದ್ದ

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Rename
kn: ಹೆಸರನ್ನು ಬದಲಾಯಿಸು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Separator
kn: ವಿಭಜಕ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Scale
kn: ಗಾತ್ರ ಬದಲಾವಣೆ

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Basic
kn: ಮೂಲಭೂತ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Ignore
kn: ಉಪೇಕ್ಷಿಸು

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: String
kn: ಸ್ಟ್ರಿಂಗ್

en: Rows
kn: ಅಡ್ಡಸಾಲುಗಳು

en: Arguments
kn: ಆರ್ಗ್ಯುಮೆಂಟ್‍ಗಳು

en: Optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: Integer
kn: ಪೂರ್ಣಾಂಕ

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: Replace
kn: ಬದಲಾಯಿಸು

en: Minimum width
kn: ಕನಿಷ್ಟ ಅಗಲ

en: characters
kn: ಅಕ್ಷರಗಳು

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: 10 minutes
kn: ೧೦ ನಿಮಿಷಗಳು

en: 30 minutes
kn: ೩೦ ನಿಮಿಷಗಳು

en: Above
kn: ಮೇಲಿನ

en: Decimal
kn: ದಶಾಂಶ

en: Float
kn: ತೇಲಿಸು

en: Auto
kn: ಸ್ವಯಂಚಾಲಿತ

en: Expand
kn: ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: Telephone
kn: <b>ದೂರವಾಣಿ</b>

en: Sort
kn: ವಿಂಗಡಿಸು

en: Columns
kn: ಕಾಲಂಗಳು

en: Ordered list
kn: ಅನುಕ್ರಮಿತ ಪಟ್ಟಿ

en: Unordered list
kn: ಕ್ರಮವಾಗಿಲ್ಲದ ಪಟ್ಟಿ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: pixels
kn: ಪಿಕ್ಸೆಲ್‍ಗಳು

en: Autocomplete
kn: ಸ್ವಯಂಪೂರ್ಣಗೊಳಿಕೆ

en: Boolean
kn: ಬೂಲಿಯನ್

en: Date and time
kn: ಸಮಯ ಮತ್ತು ದಿನಾಂಕ

en: Unsigned
kn: ಸಹಿ ಮಾಡದೆ ಇರುವ

en: Linkit
kn: ಲಿಂಕಿಸಿ/ಕೊಂಡಿಯನ್ನು ಸೇರಿಸಿ

en: Collapse
kn: ಕುಸಿಯು/ಕುಗ್ಗಿಸು
