Custom Field (4.0.0) - en to be translation catalogue (193 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: title
be: назва

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Suffix
be: Суфікс

en: Delete
be: Выдаліць

en: Content
be: Змесціва

en: Value
be: Значэнне

en: Type
be: Тып

en: Remove
be: Выдаліць

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: On
be: На

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: File
be: Файл

en: Advanced options
be: Прасунутыя налады

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Search
be: Пошук

en: None
be: Аніводны(ая)

en: Number
be: Нумар

en: - None -
be: - Нічога -

en: Weight
be: Вага

en: Link
be: Спасылка

en: Image
be: Малюнак

en: Help text
be: Даведкавы тэкст

en: Required
be: Абавязкова

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: Field
be: Поле

en: Label
be: Подпіс

en: Default
be: Прадвызначана

en: Open
be: Адкрыць

en: Time
be: Час

en: View
be: Праглядзець

en: Format
be: Фармат

en: URL
be: Спасылка

en: Display
be: Паказ

en: Text
be: Тэкст

en: Rename
be: Перайменаваць

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Email
be: Адрас E-mail

en: Separator
be: Раздзяляльнік

en: Year
be: Год

en: Date format
be: Фармат даты

en: Inline
be: Убудаваны

en: To
be: Каму

en: From
be: Ад

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Time zone
be: Часовая зона

en: Contains
be: Утрымлівае

en: Normal
be: Нармальны

en: Items
be: Элементы

en: Advanced
be: Дадаткова

en: Width
be: Шырыня

en: Height
be: Вышыня

en: 1 day
be: 1 дзень

en: Maximum
be: Максімум

en: Scale
be: Маштаб

en: Medium
be: Сярэдні

en: Media
be: Мультымедыя

en: Plain text
be: Просты тэкст

en: Month
be: Месяц

en: Details
be: Падрабязна

en: General
be: Агульны

en: Day
be: Дзень

en: Table
be: Табліца

en: Basic
be: Асноўны

en: Color
be: Колер

en: Ignore
be: Ігнараваць

en: String
be: Радок

en: Rows
be: Радкі

en: Arguments
be: Аргументы

en: Optional
be: Неабавязковы

en: Integer
be: Цэлае

en: Template
be: Шаблон

en: Duration
be: Працягласць

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Size of textfield
be: Памер тэкставага поля

en: Hidden
be: Схаваць

en: Key
be: Ключ

en: Date/Time
be: Дата/Час

en: Allowed values list
be: Спіс дазволеных значэнняў

en: Minimum height
be: Мінімальная вышыня

en: Minimum width
be: Мінімальная шырыня

en: Hour
be: Гадзіна

en: Minute
be: Хвіліна

en: Second
be: Секунда

en: Select list
be: Выпадаючы спіс

en: Granularity
be: Ступень дэталізацыі

en: Map
be: Мапа

en: Days
be: Дні

en: characters
be: знакі

en: Unformatted
be: Неадфарматавана

en: Allowed file extensions
be: Дазволеныя пашырэнні файлаў

en: Default value
be: Прадвызначанае значэнне

en: Timezone
be: Гадзінны пояс

en: Select
be: Выбраць

en: Above
be: Вышэй

en: Add another item
be: Дадаць іншы элемент

en: Decimal
be: Дзесятковы

en: Float
be: Лічба з плаваючай коскай

en: Minimum
be: Мінімум

en: Precision
be: Дакладнасць

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
be: Агульная колькасць лічбаў для захоўвання ў базе дадзеных, у тым ліку справа ад дзесятковай коскі.

en: The number of digits to the right of the decimal.
be: Колькасць лічбаў справа ад дзесятковай коскі.

en: Decimal marker
be: Дзесятковы знак

en: Text area (multiple rows)
be: Тэкставая вобласць (некалькі радкоў)

en: 1 minute
be: 1 хвіліна

en: 1 week
be: 1 тыдзень

en: Date range
be: Дыяпазон даты

en: Maximum upload size
be: Максімальны памер загрузкі

en: Space
be: Прабел

en: Expand
be: Разгарнуць

en: Field settings
be: Наладкі поля

en: Default format
be: Прадвызначаны фармат

en: About
be: Аб

en: File directory
be: Дырэкторыя файла

en: - Select -
be: - Выбраць -

en: Time ago
be: У мінулым часе

en: Sort direction
be: Напрамак сартавання

en: Web services
be: Вэб-службы

en: pixels
be: пікселі

en: Display type
be: Тып паказу

en: Maximum height
be: Максімальная даўжыня

en: Maximum width
be: Максімальная шырыня

en: Autocomplete matching
be: Аўтадапаўненне супадзенняў

en: Starts with
be: Пачынаецца з

en: Autocomplete
be: Аўтазапаўненьне

en: Boolean
be: Лагічны тып  (Boolean)

en: Maximum image resolution
be: Максімальная рэзкасць выявы

en: Bundle
be: Набор

en: Decimal point
be: Дзесятковая коска

en: Comma
be: Коска

en: Abbreviation
be: Абрэвіятура

en: Placeholder
be: Запаўняльнік

en: The maximum length of the field in characters.
be: Максімальная даўжыня поля ў сімвалах.

en: Machine-readable name
be: Машыначытаемае імя

en: Date and time
be: Дата і час

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
be: Title выкарыстоўваецца як падказка, калі карыстальнік навёў мыш над выявай.

en: Progress indicator
be: Індыкатар прагрэсу

en: Bar with progress meter
be: Паласа велічыні прагрэсу

en: Throbber
be: Тробер

en: URL to file
be: URL да файла

en: Unsigned
be: Непадпісаны

en: This field stores a number in the database as an integer.
be: Гэта поле запамінае лічбы ў базе дадзеных як цэлыя.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
be: Гэта поле захоўвае лікі ў базу дадзеных у фармаце ліка з нефіксаванай коскай.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
be: Мінімальнае значэнне, якое дазволена ў гэтым поле. Пакінуць пустым, калі яго няма.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
be: Максімальнае значэнне, якое дазволена ў гэтым поле. Пакінуць пустым, калі яго няма.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
be: Вызначыць ланцужок, з якога павінна пачынаццы значэнне, напрыклад '$ ' ці '&euro; '. Пакінуць пустым, калі яго няма. Аддзяліць значэнні адзіночнага і множнага ліку вертыкальнай рысай ('фунт|фунты').

en: Upload destination
be: Месца прызначэння загрузкі

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
be: Абярыце месца, дзе канчатковыя файлы павінны быць захаваныя. Захаванне асабістых файлаў патрабуе больш рэсурсаў, чым агульнадаступных, але дазваляе абмежаваць доступ да файлаў у гэтым полі.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
be: Неабавязковы падкаталог унутры месца знаходжання загрузак, дзе будуць захоўвацца файлы. Не ўлучае папярэднія альбо замыкальныя слэшы.

en: Generic file
be: Агульны файл

en: Minimum image resolution
be: Мінімальная рэзкасць выявы

en: Enable <em>Alt</em> field
be: Дазволіць поле <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
be: Дазволіць поле<em>Title</em>

en: Preview image style
be: Перагледзець стыль выявы

en: no preview
be: няма перапрагляду

en: The preview image will be shown while editing the content.
be: Выява перапрагляду будзе паказаная пакуль вы рэдагуеце змесціва.

en: Date type
be: Фармат даты

en: Entity ID
be: Ідэнтыфікатар сутнасці

en: Image style
be: Стыль выявы

en: Collapse
be: Згарнуць

en: %name: the value may be no less than %min.
be: %name: значэнне павінна быць не менш за %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
be: %name: значэнне павінна быць больш чым %max.

en: None (original image)
be: Ніяк (сапраўдная выява)

en: Year range
be: Гадавы дыяпазон

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
be: Вызначыць ланцужок, які павінен ісці пасля значэння, напрыклад ' м', ' кБ/с'. Пакінуць пустым, калі яго няма. Аддзяліць значэнні адзіночнага і множнага ліку вертыкальнай рысай ('фунт|фунты').

en: Thousand marker
be: Тысячны маркер

en: Link image to
be: Спасылка выявы на

en: View mode
be: Лад выгляду

en: Nothing
be: Нічога

en: Weight for @title
be: Вага для @title

en: Weight for row @number
be: Вага для радка @number

en: Datetime
be: Дата/час

en: Link label to the referenced entity
be: Зрабіць цэтлік спасылкай на сутнасць

en: Time increments
be: Часавыя прырашчэнні

en: Starting year
be: Год пачатку

en: Enter a relative value (-9, +9) or an absolute year such as 2015.
be: Увесці адноснае значэнне (-9, +9) ці поўны год, такі як 2015.

en: Ending year
be: Год заканчэння

en: @name field is required.
be: @name поле патрабаванае.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
be: Тробер не адлюстроўвае статуса загрузкі, аднак займае меньш месца. Паласа загрузкі дапамагае кантраляваць працэс буйных загрузак.

en: Apostrophe
be: Апостраф

en: Display prefix and suffix
be: Паказваць прыстаўку і суфікс

en: Text (plain)
be: Тэкст (просты)

en: @label ID
be: Ідэнтыфікатар @label

en: Widget type machine name
be: Машынная назва тыпа віджэта

en: Future format
be: Будучы фармат

en: Past format
be: Мінулы фармат

en: Store new items in
be: Захоўваць новые элементы ў
