Custom Field (4.0.0) - en to bn translation catalogue (52 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Size
bn: সাইজ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Time
bn: সময়

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Email
bn: ইমেইল

en: Year
bn: বছর

en: Url
bn: ইউআরএল

en: To
bn: বরাবর

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Maximum
bn: সর্বোচ্চ

en: Medium
bn: মাঝারি

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Month
bn: মাস

en: Details
bn: বিস্তারিত

en: General
bn: সাধারণ

en: Day
bn: দিন

en: Table
bn: টেবিল

en: Color
bn: রং

en: List type
bn: লিস্ট (তালিকা) জাতীয়

en: Optional
bn: ঐচ্ছিক

en: Above
bn: উপরে

en: Add another item
bn: অন্য আইটেম যুক্ত করুন

en: Space
bn: স্পেস

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Web services
bn: ওয়েব সার্ভিসসমূহ

en: Date and time
bn: তারিখ এবং সময়

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
