Custom Field (4.0.0) - en to hy translation catalogue (138 entries)

en: Title
hy: Վերնագիր

en: title
hy: վերնագիր

en: Prefix
hy: Նախածանց

en: Suffix
hy: Վերջածանց

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Content
hy: Պարունակություն

en: Value
hy: Արժեք

en: Type
hy: Տեսակ

en: Remove
hy: Հեռացնել

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: File
hy: Ֆայլ

en: Advanced options
hy: Մանրամասն ընտրանք

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Size
hy: Չափ

en: Search
hy: Որոնել

en: None
hy: Ոչ մի

en: Number
hy: Թիվ

en: - None -
hy: - Չկա -

en: Weight
hy: Կշիռ

en: Link
hy: Հղում

en: Image
hy: Նկար

en: Help text
hy: Օգնող տեքստ

en: Required
hy: Պարտադիր

en: Settings
hy: Ընտրանքներ

en: Name
hy: Անուն

en: Field
hy: Դաշտ

en: Label
hy: Պիտակ

en: True
hy: Ճիշտ

en: False
hy: Սխալ

en: Default
hy: Լռելյայն

en: Open
hy: Բաց

en: Small
hy: Փոքր

en: Time
hy: Ժամանակ

en: View
hy: Դիտել

en: Format
hy: Ֆորմատ

en: Display
hy: Ցուցադրել

en: Text
hy: Տեքստ

en: Email
hy: Էլ. փոստ

en: Year
hy: Տարի

en: Date format
hy: Ամսաթվի ձևաչափը

en: Inline
hy: Ներկառուցված

en: To
hy: Ում

en: From
hy: Ում կողմից

en: Filter
hy: Ֆիլտր

en: Time zone
hy: Ժամային գոտի

en: Contains
hy: Պարունակում է

en: Items
hy: Տարրեր

en: Width
hy: Լայնություն

en: Height
hy: Բարձրություն

en: Maximum
hy: Առավելագույն

en: Scale
hy: Մասշտաբ

en: Media
hy: Մեդիա

en: Plain text
hy: Պարզ տեքստ

en: Month
hy: Ամիս

en: Details
hy: Մանրամասներ

en: General
hy: Ընդհանուր

en: Day
hy: Օր

en: Table
hy: Աղյուսակ

en: All day
hy: Բոլոր օրերը

en: Basic
hy: Տարրական

en: Color
hy: Գույն

en: Ignore
hy: Անտեսել

en: String
hy: Տող

en: Rows
hy: Տողեր

en: Integer
hy: Ամբողջ թիվ

en: Sort by
hy: Դասակարգել ըստ

en: Size of textfield
hy: Տեքստային դաշտի չափը

en: Hidden
hy: Թաքնված

en: Hour
hy: Ժամ

en: Minute
hy: Րոպե

en: Second
hy: Վարկյան

en: Map
hy: Քարտեզ

en: characters
hy: նիշերը

en: Unformatted
hy: Չֆորմատավորված

en: Default value
hy: Լռելյայն արժեք

en: Timezone
hy: ժամագոտի

en: Add another item
hy: Ավելացնել ևս մեկը

en: Float
hy: Լողացող

en: Minimum
hy: Նվազագույն

en: Precision
hy: Ճշգրտություն

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
hy: Ընդհանուր թվանշանների թիվը պահել տվյալների բազայում,ներառելով  այդ տասնորդական թվերից առաջ:

en: The number of digits to the right of the decimal.
hy: Տասնորդական թվից աջ գտնվող նիշերի քանակ:

en: Decimal marker
hy: Տասնորդական կոտորակ մարկեր

en: Text area (multiple rows)
hy: Տեքստի տարածք (բազմակի տող)

en: Space
hy: Տարածություն

en: Field settings
hy: Դաշտի պարամետրեր

en: - Select -
hy: - Ընտրել -

en: Time ago
hy: Ժամանակ առաջ

en: Sort direction
hy: Դասակարգման ուղղությունը

en: Web services
hy: Վեբ ծառայություններ

en: pixels
hy: փիքսել

en: Maximum height
hy: Մաքսիմում բարձրություն

en: Maximum width
hy: Մաքսիմում լայնություն

en: Boolean
hy: Բուլյան

en: Maximum image resolution
hy: Պատկերի առավելագույն ռեզոլուցիա

en: Bundle
hy: Փաթեթ

en: Decimal point
hy: Տասնորդական կետ

en: Comma
hy: Ստորակետ

en: @label
hy: @label (@column)

en: The maximum length of the field in characters.
hy: Դաշտի սիմվոլների առավելագույն երկարությունը:

en: Machine-readable name
hy: Մեքենայաընթեռնելի տվյալների անունը:

en: URL to file
hy: Հղում դեպի ֆայլ

en: This field stores a number in the database as an integer.
hy: Այս դաշտը որպես ամբողջ  թիվ պահում է թիվը տվյալների բազայում:

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
hy: Այս դաշտը տվյալների բազայում պահում է ֆիքսված լողացող կետի ձևաչափով թիվ :

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
hy: Այս դաշտում թույլատրվող նվազագույն արժեք:Թողնել դատարկ, եթե նվազագույն չպետք է լինի:

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
hy: Այս դաշտի թույլատրվող ամենամեծ արժեքը: Թողեք դատարկ  եթե չեք ցանկանում ամենամեծ թիվ հայտարարել:

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
hy: Սահմանել սթրինգը, որը պետք է նախածանց լինի արժեքին, ինչպես օրինակ՝ '$ ' կամ '&euro; ':Բլանկը թողք դատարկ: Առանձնացրեք եզակին և հոգնակին գծով  ('pound|pounds'):

en: Minimum image resolution
hy: Պատկերի նվազագույն ռեզոլուցիա

en: Date type
hy: Տվյալների տիպ

en: Collapse
hy: Փակել

en: Add media
hy: Ավելացնել մեդիա

en: %name: the value may be no less than %min.
hy: %name: արժեքը պետք է ոչ պակաս, քան %min:

en: %name: the value may be no greater than %max.
hy: %name: արժեքը պետք  է լինել ոչ ավելի, քան %max:

en: None (original image)
hy: Չկա (օրիգինալ նկար)

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
hy: Սահմանել տողը, որ պետք է suffixed արժեքի, ինչպես m', ' kb/s':  Թողնել դատարկ:Առանձնացված եզակի եւ հոգնակի արժեքները որոնք խողովակով ('ֆունտ | ֆունտ'):

en: Thousand marker
hy: Հազար մարկեր

en: View mode
hy: Դիտման ռեժիմ

en: Nothing
hy: Ոչինչ

en: Weight for @title
hy: @title -ի կշիռը

en: Weight for row @number
hy: Տողի քաշը @number

en: Type of item to reference
hy: Հղման առարկայի տեսակը

en: Widget type machine name
hy: Վիդջեթի տեսակի մեքենայական անվանումը

en: This must be an external URL such as %url.
hy: Սա պետք է լինի արտաքին URL, օրինակ՝ %url:

en: Use <em>@interval</em> where you want the formatted interval text to appear.
hy: Օգտագործեք <em>@interval</em>, որտեղ ցանկանում եք, որ հայտնվի ձևաչափված միջակայքի տեքստը:

en: The string to separate the start and end dates
hy: Մեկնարկի և ավարտի ամսաթվերը առանձնացնելու տողը

en: Start date value
hy: Մեկնարկային ամսաթվի արժեքը

en: The computed start DateTime object.
hy: Հաշվարկված մեկնարկի DateTime օբյեկտը:

en: End date value
hy: Ավարտի ամսաթվի արժեքը

en: The computed end DateTime object.
hy: Հաշվարկված ավարտի DateTime օբյեկտը:

en: The @title end date cannot be before the start date
hy: @title ավարտի ամսաթիվը չի կարող լինել սկզբի ամսաթվից առաջ

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
hy: Էկրանի ընթերցողների կողմից օգտագործվող պատկերի կարճ նկարագրությունը և ցուցադրվում է, երբ պատկերը բեռնված չէ:  Սա կարևոր է մատչելիության համար:

en: Display start date only
hy: Ցուցադրել միայն մեկնարկի ամսաթիվը

en: Ideal for storing durations that consist of start and end dates (and times)
hy: Իդեալական է պահպանման ժամկետները, որոնք բաղկացած են սկզբի և ավարտի ամսաթվերից (և ժամերից)

en: The system automatically validates that the end date (and time) is later than the start, and both fields are completed
hy: Համակարգը ավտոմատ կերպով հաստատում է, որ ավարտի ամսաթիվը (և ժամը) ավելի ուշ է, քան սկիզբը, և երկու դաշտերն էլ լրացված են
