Custom Field (4.0.1) - en to ug translation catalogue (73 entries)

en: Title
ug: تىما

en: title
ug: ماۋزۇ

en: Prefix
ug: خەت بېشى

en: Suffix
ug: قوشۇمچە

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Type
ug: تىپى

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: File
ug: ھۆججەت

en: Advanced options
ug: ئالى تاللاشلار

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: None
ug: يوق

en: Number
ug: سان

en: - None -
ug: يوق

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Open
ug: ئىچىشى

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Display
ug: كۆرسىتىش

en: Text
ug: تېكىست

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Year
ug: يىل

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Inline
ug: ئىچىدە

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Time zone
ug: ۋاقىت رايونى

en: Items
ug: تۈرلەر

en: Advanced
ug: تەپسىلىي

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: 1 day
ug: 1 كۈن

en: Scale
ug: شكالا

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Media
ug: مېدىيا

en: Plain text
ug: ئادەتتىكى تكىست

en: Month
ug: ئاي

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Day
ug: كۈن

en: Table
ug: جەدۋەل

en: Color
ug: رەڭ

en: Optional
ug: ئىختىيارىي

en: Template
ug: ئەندىزە

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Date/Time
ug: چېسلا-ۋاقىت

en: Unformatted
ug: فورماتلانمىغان

en: 1 month
ug: 1 ئاي

en: Timezone
ug: ۋاقىت رايونى

en: Above
ug: ئۈستىدە

en: Float
ug: لەيلىمە

en: 1 week
ug: ھەپتە 1

en: About
ug: ھەققىدە

en: Time ago
ug: دىن بۇرۇن

en: Web services
ug: تور مۇلازىمەتلىرى

en: Decimal point
ug: كەسىر چىكىتى

en: Abbreviation
ug: قىسقارتىلمىسى

en: Date and time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت

en: URL to file
ug: دىن ھۆججەتكەURL

en: Style settings
ug: ئۇسلۇب تەڭشىكى

en: Nothing
ug: ھىچنىمە
