Custom Inline Help (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: More
fa: بیشتر

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Types
fa: انواع

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Page
fa: صفحه

en: Inline
fa: درون خطی

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Full
fa: کامل

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی
