Custom Inline Help (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Administration
it: Amministrazione

en: More
it: Altro

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Types
it: Tipi

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Inline
it: In linea

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Full
it: Completo

en: Authored on
it: Creato il

en: Changed
it: Modificato

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Displaying @start - @end of @total
it: Visualizzazione elementi @start - @end su @total
