Custom Publishing Options (8.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Content
de: Inhalt

en: Description
de: Beschreibung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Add
de: Hinzufügen

en: Node
de: Beitrag

en: Node Types
de: Inhaltstypen

en: Close
de: Schließen

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Refine
de: Einschränken

en: Undo
de: Rückgängig

en: Language neutral
de: Sprachneutral

en: Show only items where
de: Nur Einträge anzeigen mit

en: Machine name
de: Systemname

en: The machine-readable name %type is already taken.
de: Die maschinenlesbare Bezeichnung %type wird schon verwendet.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
de: Der maschinenlesbare Name darf nur aus Kleinbuchstaben, Zahlen und Unterstrichen bestehen.

en: Option name
de: Options Name

en: Machine Name
de: Systemname

en: and where %property is %value
de: bei dem %property dem Wert %value entspricht

en: where %property is %value
de: wobei %property dem Wert %value entspricht

en: and where
de: und wo

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.
