Custom Search (8.x-1.0-beta6) - en to ro translation catalogue (50 entries)

en: Forms
ro: Formulare

en: Content
ro: Conținut

en: Author
ro: Autor

en: Language
ro: Limba

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Comments
ro: Comentarii

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: None
ro: Nimic

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Depth
ro: Adâncime

en: Label
ro: Etichetă

en: Path
ro: Cale

en: Region
ro: Regiune

en: Display
ro: Afișaj

en: Advanced search
ro: Căutare avansată

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Block
ro: Bloc

en: Search box
ro: Câmp de căutare

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Filter
ro: Filtru

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Position
ro: Poziţie

en: Close
ro: Închideți

en: Collapsible
ro: Colapsabil

en: Collapsed
ro: Colapsat

en: Languages
ro: Limbi

en: Info
ro: Informație

en: Display label
ro: Etichetă de afișare

en: Image path
ro: Calea către imagine

en: Enter the terms you wish to search for.
ro: Introduceţi termenii doriţi pentru căutare.

en: Containing any of the words
ro: Care conţine oricare din cuvintele

en: Containing the phrase
ro: Conţinând fraza

en: Containing none of the words
ro: Care nu conţine nici unul din cuvintele

en: Or
ro: Sau

en: Search this site
ro: Caută în sit

en: Radio buttons
ro: Butoane radio

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: Label text
ro: Text etichetă

en: Search API
ro: Căutare API

en: Search page
ro: Pagină de căutare

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Examples: <code>@implicit-public-file</code> (for a file in the public filesystem), <code>@explicit-file</code>, or <code>@local-file</code>.
ro: Exemple: <code>@implicit-public-file</code> (pentru un fișier din sistemul public de fișiere), <code>@explicit-file</code>, sau <code>@local-file</code>.

en: Region for @title
ro: Regiune pentru @title
