Custom Search (8.x-1.0-beta8) - en to fa translation catalogue (46 entries)

en: Forms
fa: فرم‌ها

en: Content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: Language
fa: زبان

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Date
fa: تاریخ

en: Size
fa: اندازه

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: Depth
fa: عمق

en: Label
fa: برچسب

en: Path
fa: مسیر

en: Region
fa: ناحیه

en: Display
fa: نمایش

en: Text
fa: متن

en: Advanced search
fa: جستجوی پیشرفته

en: Paths
fa: مسیرها

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Block
fa: بلوک

en: Search box
fa: جعبه جستجو

en: Visibility
fa: وضعیت نمایش

en: Filter
fa: فیلتر

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Position
fa: موقعیت

en: Close
fa: بستن

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Info
fa: اطلاعات

en: Display label
fa: عنوان نمایشی

en: Image path
fa: مسیر تصویر

en: Enter the terms you wish to search for.
fa: عبارتی را که می‌خواهید جستجو گردد را وارد نمایید.

en: Containing any of the words
fa: شامل هر یک از کلمات

en: Containing the phrase
fa: شامل عبارت

en: Containing none of the words
fa: شامل هیچ یک از کلمات

en: Or
fa: یا

en: Search this site
fa: جستجو در این سایت

en: Radio buttons
fa: دکمه‌های رادیویی

en: - Any -
fa: - هر چیزی -

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Search form
fa: فرم جستجو

en: Advanced search form
fa: فرم جستجوی پیشرفته

en: Weight for @title
fa: وزن @title
